Nie lubię prosić o pomoc. Może to kwestia wychowania, że jestem takim typem „Zosi samosi”, a może doświadczeń życiowych. Jak mówi mój tata „Umiesz liczyć? Licz na siebie” i tą zasadą się całe życie kieruję. Ale chyba doszłam do ściany i nie chcąc się o nią rozbić, założyłam konto na „Buy me a coffe”, czyli platformie dla twórców pomagającej w pozyskaniu środków na działanie. To było 2 miesiące temu. Ponad 60 dni zajęło mi przełamanie się i zrozumienie, że może jednak warto prosić o pomoc, że nikt się nie domyśli co się u mnie dzieje i jakiego wsparcia mi potrzeba, że skoro takie platformy działają to pewnie warto z nich korzystać. Cytując klasykę „proście, a będzie Wam dane”, poniżej lista moich postulatów i powodów, dlaczego proszę Cię o „kupienie mi kawy”:

  • Swoje ostatnie oszczędności zainwestowałam w portal jobforguide.pl, który bezpłatnie łączy specjalistów z branży turystycznej: biura podróży z kadrami turystyki, ale także podróżników i turystów z polskimi przewodnikami na świecie. W ramach działania platformy udało mi się już pomóc wielu osobom nawiązać współpracę, a także pozyskać nowych klientów dzięki podcastom – wywiadom, które publikuję co tydzień na anchor.fm/jobforguide
  • W 2015-16 napisałam i wydałam powieść dla dzieci „Tajemnice Lestorii” w klimacie „Opowieści z Narni”. Warunki wydawania książek dla osób, które nie są znanymi autorami lub celebrytami są obciążające finansowo. Dlatego teraz, kiedy w czasie pandemii skończyłam swoją powieść dla dorosłych „Nirwana” doszłam do wniosku, że nie chcę jej wydawać „za wszelką cenę”. Zamiast tego, wolę znaleźć swoich odbiorców, którzy docenią klimat mojego politycznego science-fiction. Od roku marzy mi się napisanie książki dokumentalnej o Indiach, ale prowadzenie solo portalu „job for guide” i bloga o Indiach, a także walka o przetrwanie bez turystyki, kosztuje mnie zbyt dużo czasu.
  • No właśnie. Od dłuższego czasu dzielę się swoją wiedzą i fascynacją Indiami poprzez bloga, vloga, Facebook i Instagram. Codzienna dawna ciekawostek, a do tego podcasty, filmiki i artykuły są wypełnione po brzegi wartościowymi informacjami, o czym wie każdy, kto do nich zajrzał. Każdy z Was, kto robi podobne rzeczy, wie doskonale ile czasu i energii to kosztuje, zwłaszcza jeśli chcesz stworzyć coś wartościowego, nie bylejakiego.
Proszę więc o Twoją pomoc, ale nie tak „za darmo”. Moje propozycje?
  • Wpłać 5 USD lub więcej (taką opcję kwoty i waluty daje portal) i kup sobie (lub komuś bliskiemu) moją książkę „Nirwana” w formacie PDF. Oczywiście mogę wcześniej podesłać Ci streszczenie.
  • Wpłać 5 USD lub więcej by kupić otrzymasz mój ebook „Indie: 2 programy podróży oraz mini przewodnik”, a GRATIS dostaniesz ebook „Jak przygotować się do podróży do Indii? Czyli wszystko co musisz wiedzieć, a nie wiesz kogo zapytać.”.
  • Wpłać 5 USD lub więcej na poczet mojej książki dokumentalnej „Smaki Indii” o kulturze, historii, kuchni i życiu po prostu, z perspektywy Polski mieszkającej w Indiach. Otrzymasz ją w pierwszej kolejności, gdy tylko zostanie skończona.
  • Wpłać 20 USD lub więcej i uzyskaj dostęp do portalu „jobforguide.pl” w wersji PREMIUM na kolejny rok, czyli aż do 01.04.2023! Te środki pomogą mi rozwijać portal.
  • Wpłać ile chcesz, po prostu zaproś mnie na wirtualną kawę. Spotkajmy się, porozmawiajmy, przedyskutujmy interesujący Cię temat, może podróżniczy, może Arabistyczny, może o religiach, może o Indiach, może o komunikacji międzykulturowej…? Zdzwońmy się na zoomie i wypijmy razem pyszną kawę.

Jeśli chcesz „kupić mi kawę” wejdź w link https://www.buymeacoffee.com/olazalewska i zrób przelew, a potem daj mi znać, która z powyższych opcji Cię interesuje. To co? Pomożesz?

Dziękuję! Ola